01 فروردین 1400

درباره هیرکان بیشتر بدانید

شرکت هیرکان کنترل (hirkan control) از سال 1396 فعالیت خود را در زمینه طراحی و تولید سخت افزار و نرم افزارهای مختلف مرتبط با هوشمند سازی (controller) شروع کرده است. این شرکت در زمینه هوشمند سازی سالن های تکثیر محصولات متنوعی تولید و به بازار عرضه کرده است. هدف این شرکت تولید اتوماسیون های هوشمند به معنای واقعی، مناسب با ذوق ایرانی است.

مدیر این شرکت در نظر دارند تا طی چند سال آینده کلیه محصولات لازم برای مدیریت هوشمند سالن تکثیر را در ایران و با کمترین هزینه تولید و به دست هم وطنان عزیزمان برسانند. برای این مهم جذب و به کارگیری افراد متخصص در زمینه برنامه نویسی و طراحی نرم افزار و سخت افزار، همراه شدن با تکنولوژی روز دنیا مخصوصا اینترنت اشیاء، درک نیاز درست مردم عزیز ایران و نهایتا ارائه خدمات و مشاوره در زمینه سالن هوشمند از مهم ترین کارهایی است که به آن تاکید دارند.

انجام هر نوع پروژه هوشمند سازی
 • ارائه محصولی کاملا ایرانی مبتنی با آخرین تکنولوژی اینترنت اشیا
 • Smart Home
 • مشاوره رایگان هوشمند سازی
 • ارائه خدمات هوشمند سازی خانه
 • هوشمند سازی سالن های گلخانه
 • هوشمند سازی سالن های پرورش
 • برخی از توانایی ها و فعالیت های این شرکت در زمینه هوشمند سازی ساختمان سیستم هوشمند طوری طراحی شده است که شما میتوانید با کمترین تجهیزات و هزینه، ساختمان مورد نظر خود را به خانه هوشمند تبدیل کنید بدین صورت که با خرید هاب هوشمند و ورودی خروجی چند منظوره هوشمند بسیاری از تجهیزات خود را کنترل کنید. از این محصولات هوشمند میتوان در هر محیط صنعتی، بدون هیچ مشکلی استفاده کرد.

  هیرکان کنترلر

  هوشمند سازی سالن

  امروزه پرورش طیور یکی از صنایع پررونق به شمار میرود. در این بین صنعت پرورش پرندگان زینتی از بقیه پیشی گرفته و بیشتر از بقیه مطرح است.اما به دلیل هزینه هوشمند سازی زیاد سالن های پرندگان افراد کمی حاضر به سرمایه گذاری در این زمینه میشوند. در این بین با هوشمند سازی سالن پرورش میتوان هزینه های اضافی را از مخارج سالن حذف کرد. برای مثال با راه اندازی یک سیستم کنترلی نور میتوان از اتلاف بیش از حد انرژی برق جلوگیری کرد. و چندین نوع راهکار دیگر در این زمینه وجود دارد. از طرف دیگر با هوشمند سازی میزان خطا و تلفات را میتوان به حداقل رساند.

 • سالن هوشمند

  چگونه سالن را هوشمند (اتوماسیون) کنیم؟ اگر بخواهیم مشخصات سالن هوشمند را بررسی کنیم. میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 • تهویه هوشمند

  از مهم ترین بخش ها در پرورش سیستم تهویه هوای آن است. برای انجام این امر انتخاب فن ها در مکان های مناسب تاثیر موثری در جابجایی هوا دارد. از طرفی مدت زمان کارکرد فن های تهویه هوا تاثیر مستقیم روی مصرف انرژی دارد. با هوشمند سازی سالن، سیستم کنترل تهویه هوای هوشمند، زمان کار فن ها را کنترل کرده و از مصرف انرژی اضافی صرف نظر میکند. اهمیت این موضوع در کنترل مقدار آمونیاک و کربن دی اکسید موجود در هوا است. این مقدار نباید از حد معین تجاوز کند و جابجایی هوا باید بصورت کنترل شده و منظم انجام گیرد.

 • کنترل دمای هوشمند

  کنترل دما تاثیر بسیار مهمی در سلامت جوجه ها دارد. چون جوجه ها در سنین اولیه به تغییرات دما بسیار حساسند. با هوشمند سازی سیستم کنترل دما میتوان از تغییرات دمای محیط سالن جلوگیری کرد. این امر علاوه بر کاهش خطرات برای جوجه ها و سایر جفت ها از اتلاف انرژی جلوگیری میکند.

 • رطوبت

  رطوبت هوای داخل سالن باعث تنفس راحت تر پرندگان میگردد. اما نباید مقدار آن از حد مجاز تجاوز کند و بهترین مقدار آن بین 50-75% است. حای تنظیم این رطوبت در داخل سالن نیازمند کنترل دقیق مدت زمان روشن و خاموش بودن فن ها و زمان کار پخش کننده رطوبت است.

 • کنترل روشنایی و نور

  اگر سیستم روشنایی سالن های پرورش به طور منظم و نرمال کار نکند باعث تلفات سنگین و هزینه های اضافی میگردد. مدت زمان مناسب روشنایی و خاموشی در طول یک شبانه روز باعث افزایش رشد طیور و کاهش تلفات,فلجی و... میان پرندگان میشود.

 • سیستم امنیت

  به علت وسعت سالن ها و حجم زیاد کار گاهی پیش میاید که سالن ها از خرابی سیستم های خود بی خبر میمانند و بعد از گذشت زمان زیاد متوجه خرابی سیستم میشوند. وجود یک سیستم امنیتی هوشمند که در مواقع ضروری خرابی ها را تشخیص داده و از طریق تلفن همراه به صورت بلادرنگ مرغدار را مطلع سازند.

 • مانیتورینگ کنترلرها بصورت یکپارچه

  نمایش وضعیت کلی سالن ها بر روی مانیتور و بصورت یکپارچه کمک بسیار زیادی برای تشخیص سریع مشکلات و راحتی کار میکند. اگر بتوان همه سیستم های ذکر شده در مرحله قبل را به صورت یکپارچه کنترل کرد و وضعیت همه سالن ها و پرندگان را بصورت آنلاین مانیتور کرد بهتر میتوان سلامت پرندگان را فهمید.